Donáška a rozvoz jedla a tovarov kuriérom

Vyberte lokalitu doručenia: ❏ Banská BystricaBánovce nad BebravouBardejovBratislavaBratislava VýchodBratislava ZápadDolný KubínDubnica nad VáhomDunajská StredaGalantaHandlováHumennéKežmarokKomárnoKošiceKysucké Nové mestoLeviceLiptovský MikulášLučenecMalackyMartinMichalovceNitraNové ZámkyPezinokPiešťanyPopradPovažská BystricaPrešovPrievidzaRimavská SobotaRožňavaRužomberokSpišská Nová VesTopolčanyTrenčínTrnavaZvolenŠamorínŽilina


Biela technika - veľké spotrebiče:


Zľavy na pobyty na Slovensku


Svet cukrárov a cukroviniek:Profi kuchár:


Donáška jedla

Ponuka zliav na jedlo a pitie podľa lokality

3. Aquaparky9. Cestovanie11. Chudnutie15. Donáška jedla16. Dovolenka pri mori20. Exotická kuchyňa21. Fast food22. Fitness26. Jedlo a pitie28. Kačacie a Husacie hody31. Kúpeľné pobyty37. Lymfodrenáž40. Mäso a Grill42. Nápoje a dezerty43. Ošetrenie pleti48. Pečené rebrá, kolená49. Pizza, Cestoviny, Šaláty58. Rodinné pobyty59. Romantická večera60. Romantické pobyty61. Ryby a morské plody65. Skrášlujúce procedúry66. Sladké dezerty, koláče68. Starostlivosť o zuby69. Steaky a burgre70. Sushi71. Tatarák72. Thajske masáže81. Výživové doplnky a potraviny82. Veľkonočné pobyty83. Vysoké Tatry85. Wellness a kúpeľné pobyty86. Wellness a sauny87. Wellness pobyty

Príprava jedla

Príprava jedla – vieme doručiť už v deň objednávky. Vyberte si tovar bezpečne z domova a nechajte si ho doviezť až domov, vyzdvihnite si ho bezkontaktne či na našich pobočkách, kde sa striktne dodržiavajú všetky hygienické opatrenia.

6 dôvodov, prečo nakupovať cez nás


Kuchynské spotrebiče
Malé kuchynské spotrebiče
Riad na varenie
Kuchynské pomôcky
Skladovanie a vákuovanie
Spracovanie potravín
Varenie
Pečenie
Grilovanie
Gastro varenie
Vychytávky do kuchyne
StolovanieGastronómia (skrátene gastro)

Pôvodom siaha slovo gastronómia do antického Grécka- Atén a 4.storočia pred našim letopočtom, kde sa objavilo vo fragmentoch básne. Citované bolo neskôr v diele Athénaiosa z Naukratidy:Deipnosofistai (Δειπνοσοφισταί, Hodujúci mudrci, 15 kníh) začiatkom 3. storočia nášho letopočtu, ktoré odkazuje na viacerých pôvodných autorov. Dielo Athénaiosa z Naukratidy je tiež považované za najstaršiu dodnes prežívajúcu knihu receptov.
Cez francúzsky preklad tohto gréckeho diela z vlny druhých sofistov sa grécke slovo gastronome dostalo začiatkom 19.storočia do francuzštiny pridaním koncovky -ie ako gastronomie a následne expandovalo do angličtiny ako slovo gastronomy. Historický odkaz a skladba zo slov gaster (gastro)- "žalúdok" a nómos "znalosť, zákon", teda odkazuje na gastronómiu ako súbor pravidiel či spôsob prípravy a konzumácie jedál a kontextom tiež odkazuje na vzťah jedla a kultúry.
Gastronómia nezaspala na vavrínoch, ďalej sa rozvíja a inovuje a svojimi výhonkami významne zasahuje do sektora služieb a spoločnosti.

Referencie:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Gastronómia
https://www.etymonline.com/word/gastronomy
https://en.wiktionary.org/wiki/gastronomy

Ponuka gastro služieb na portáloch: